مسابقات پرتاب گوشی

مسابقه عجیب !

 

شاید بعد از خواندن عنوان مسابقات پرتاب گوشی، در ابتدا به گوشی خود نگاه کرده و بگویید که من این همه خرج محافظت از گوشی خود کردم و حتی وقتی از دستم می افتد کلی نگرانش می شوم، این دیگر چه کاری است که گوشی را پرتاب کنم؟ اما از سال

۲۰۰۰ برای اولین بار ایده مسابقات پرتاب تلفن همراه در فنلاند اجرا شد.

در این مسابقات شرکت کنندگان در هر سن و سال و جنسیتی به رقابت می پردازند و در قالب قوانین خاص خودش گوشی را پرتاب می کنند. بعد از فنلاند کم کم دیگر کشورها هم بفکر چنین مسابقه ای افتادند و حالا هر ساله این مسابقات به صورت جام جهانی برگزار می شود و در پایان به برنده یک گوشی هوشمند نو اهدا می شود.

پرتاب گوشی

پرتاب گوشی

در کنار این مسابقات شرکت های بازیافتی و شرکت های فروش گوشی هم حضور دارند. گوشی های پرتاب و احتمالا داغون شده توسط شرکتهای بازیافتی جمع آوری و استفاده می شوند و کسانی هم که گوشی خود را ازدست داده اند به فکر خرید گوشی دیگری می افتند.

در حال حاضر در بخش مردان رکورد ۱۱۰متر و ۴۲ سانتیمتری توسط دنیس فرمانس بلژیکی در مسابقات سال ۲۰۱۴ بلژیک و در بخش زنان رکورد ۶۰متر و ۲۸سانتیمتری توسط ترزا کپیکوای اهل جمهوری چک در مسابقات سال ۲۰۱۲ در کشور چک ثبت شده است.

پرتاب گوشی

پرتاب گوشی

مسابقات سال آینده در کشور فنلاند برگزار خواهد شد. چنانچه خواهان شرکت و یا به دست آوردن اطلاعات بیشتری در این رابطه هستید به سایت مربوطه مراجعه نمایید، البته لازم نیست حتما گوشی خود را پرتاب کنید، گزینه هایی برای پرتاب در محل مسابقه وجود دارند.