این روزها یکی از ابتدایی ترین اقداماتی که لازم است روی گوشی انجام گیرد، رمزگذاری است. باید رمزی گذاشت تا برای ورود به دنیای اطلاعات داخل گوشی و استفاده از گوشی از آن استفاده کرد. اما مشکل زمانی ایجاد می شودکه رمز را فراموش کنید. در ادامه روش هایی را برای بازیابی و یا استفاده از گوشی بعد از فراموشی رمز آن آموزش خواهیم داد.

در گوشی های اندروید برای استفاده بهتر بایستی یک جیمیل برایش تعریف کنید. حتما خودتان جیمیل بسازید تا در صورت بروز مشکلات بتوانید از آن استفاده لازم را ببرید. حال جیمیل گوشی از آن خود شماست، به راحتی می توانید روی گوشی قفل شده خود در صورت فراموشی رمز مسلط بوده و مدیریتش کنید.

درصورت فراموشی رمز گوشی، با توجه به نوع تنظیمات، بعد از چند بار اشتباه وارد کردن رمز، یک لینک ظاهر می شود برای بازیابی رمز تحت یکی از عناوین Forgot Password یا Forgot Pattern. بمعنای فراموشی رمز یا فراموشی طرح رمز. اگر این لینک را بزنید، وارد صفحه ای می شوید که بایستی اکانت جیمیل خود، را وارد کنید (اینجاست که باید به جیمیل دسترسی داشته باشید تا بتوانید به راحتی رمزتان را بازیابی کنید). با این کار احتمالا اجازه دسترسی به گوشی به شما داده خواهد شد.

فراموشی رمز آموزش تعمیرات گوشی، موبایل دکی

اما اگر نشد نگران نباشید. وارد مرحله بعدی می شوید و آن همان تایید هویت دو مرحله ای است. در اینجا بعد از وارد کردن اطلاعات اکانت، با یکی از راه های تماس صوتی و یا پیامک بایستی کد ارسالی از طرف گوگل را وارد کنید.


خواندنی: لوازم تعمیرکاری مورد نیاز برای تعمیرات گوشی


راه دیگری هم هست. وارد اکانت گوگل خود شوید. روی هر سیستمی که در اختیار دارید. داخل اکانت جیمیل خود، تمام دستگاه هایی که جیمیل شما روی آن ها ست شده است قابل دیدن هستند و می توانید از طریق جیمیل آن ها را کنترل کنید.

ممکن است با روش های فوق موفق نشوید. در آن صورت مجبور هستید قید اطلاعات داخل گوشی را زده و آن را فکتوری ریست کنید. توصیه ما این است که سعی کنید در دوره های منظم از گوشی خودتان نسخه پشتیبان تهیه کنید. مخصوصا اطلاعات مهمی همچون مخاطبان گوشی. وقتی گوشی خاموش است، با گرفتن ترکیبی چند دکمه (ولوم و پاور و هوم) وارد حالت ریکاوری گوشی می شوید. برای اطلاع از اینکه گوشی در دست شما چگونه وارد این بخش می شود کافی است در اینترنت جستجو کنید how to hard reset … و به جای سه نقطه مدل گوشی خود را وارد کنید

فراموشی رمز آموزش تعمیرات گوشی، موبایل دکی

خلاصه در صورت فراموشی رمز گوشی اگر قبلا اقدامات لازمه انجام شده باشد و جیمیلی مطمئن و در دسترس روی گوشی تنظیم شده باشد به راحتی می توانید از گوشی با تمام امکانات قبلی اش استفاده کنید وگرنه مجبور می شوید آن را فکتوری ریست کنید