بازار تعمیرات گوشی

به گزارش گروه خبر موبایل دکی، با توجه به وضعیت کنونی اقتصاد کشور و افزایش بی رویه قیمت گوشی های نو، مردم ترجیح می دهند برخلاف گذشته و به جای خرید یک گوشی نو، گوشی قدیمی و آسیب دیده خود را تعمیر کنند و همچنان از آن استفاده کنند.

عمر استفاده از گوشی‌های‌ هوشمند در کشور ما بسیار کم است و مردم علاقه زیادی به خرید گوشی جدید دارند و این درحالی است که گوشی فعلی آن‌ها از نظر فنی و تکنولوژی هیچ مشکلی ندارد.

این موضوع در کشورهای صنعتی کمتر دیده می‌شود و مردم این کشورها چندان به تعویض گوشی فکر نمی‌کنند و ترجیح می دهند تا گوشی‌های خود را تعمیر کنند.

به طور میانگین عمر هر دستگاه تلفن‌همراه ۴ سال است ؛ اما معنایش این نیست که گوشی ۴ ساله دیگر قابل استفاده نیست ، بلکه تنها با اپلیکیشن‌ها و سیستم‌عامل‌های جدید به خوبی کار نمی‌کند و ممکن است کاربر خود را با کندی‌هایی هنگام پردازش اطلاعات مواجه کند.

استفاده از قطعات موبایل طی چند ماه اخیر افزایش یافته است. قطعاتی که جایگزین قطعات معیوب می‌شوند اغلب غیر اصل هستند و اخیرا این ماجرا به شدت در بازار رایج شده و بهتر است مردم برای تعمیر گوشی‌های خود به نمایندگی‌ها و یا تعمیرکاران معتبر مراجعه کنند.

آسیب‌های ناشی از وارد شدن ضربه به دستگاه که بیشتر منجر به بروز مشکل در صفحه‌نمایش‌ها می‌شود از مهمترین مشکلات گوشی‌های معیوب به حساب می‌آید که هزینه بالایی را نیز به مراجعه‌کنندگان تحمیل می‌کند. در حال حاضر هزینه تعویض صفحه‌نمایش از ۴۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون تومان است که با توجه به مدل و برند گوشی تغییر می‌کند.

در مورد دستگاه‌های رایانه‌ای نیز  رایانه‌های شخصی و پرینتر‌ها بیشترین دستگاه‌های آسیب‌دیده هستند که مردم به منظور تعمیرات آن‌ها به بازار می‌آیند ؛ البته رایانه‌های شخصی کمتر آسیب پیدا می‌کنند و کاربران بیشتر برای ارتقای سخت‌افزار به تعمیر کار مراجعه می‌کنند.

هم‌اکنون محصولات تقلبی زیادی در بازار موجود است. در حال حاضر افزایش ظرفیت ها در دیسک‌ها و حافظه‌های رم  بیشترین آمار تعویض قطعات رایانه‌ای را به خود اختصاص داده‌اند که محصولات تقلبی و غیراصل این قطعات به وفور وارد بازار شده‌ است.