روش‌های جالب برای رفع خط و خش صفحه نمایش و بدنه گوشی اپل , اندروید:

 

 

 

به گزارش موبایل دکی؛ زمانی که موبایل در کنار کلید و پول خورد و یا مواردی مشابقه آن قرار می‌گیرد بر اثر حرکت ایم اشیا، خط و خش‌هایی روی صفحه و بدنه گوشی ایجاد می‌کند.

 

چگونگی رفع خط و خش جلو ، پشت بدنه و روی صفحه موبایل:

 

خط و خش روی صفحه موبایل باعث خطای دید و چشم را خیلی زود خسته می‌کند. برای رفع خط و خش راحت ترین روش استفاده از خمیردندان است. می توانید برای رفع خط وخش صفحه موبایل از خمیردندان استفاده کنید. برای این کار از خمیردندان های معمولی و غیر ژله‌ای استفاده کنید.

 

۱.استفاده از خمیردندان:

 

مقدار بسیار کمی خمیر دندان را روی یک پارچه بدون پرز قرار دهید و به صورت دایری بمالید. اگر جوش شیرین در خانه دارید می توانید آن را با خمیر دندان مخلوط کنید و به صفحه موبایل بمالید. برای این کار نیازی به فشار بیش از حد دست نیست. اکنون با یک پارچه تمیز و مرطوب خمیر دندان را پاک کنید.

استفاده از خمیردندان

 

۲.  استفاده از پودر بچه برای رفع خط و خش بدنه و صفحه گوشی:

 

پودر بچه هم می‌تواند برای رفع خط و خش بدنه و صفحه گوشی مناسب باشد. کافی است پودر بچه را با مقداری آب مخلوط کنید و به صفحه موبایل بمالید.

استفاده از پودر بچه برای رفع خط و خش بدنه و صفحه گوشی

 

۳.  خش گیری بدنه آیفون ،روی صفحه نمایش با استفاده از جوش شیرین:

 

مقداری جوش شیرین را با آب مخلوط کنید. پارچه ای را دور انگشت دستتان بپیچید و در جوش شیرین فرو ببرید و به صورت دایره ای و با فشار دست ملایم روی خط و خش بدنه و صفحه گوشی بمالید. پس از انجام اینکار دوباره با پارچه نم دار شیشه و بدنه گوشی را به خوبی را پاک کنید

 

خش گیری بدنه آیفون ،روی صفحه نمایش با استفاده از جوش شیرین

۴. از بین بردن خش با روغن گیاهی:

اگر خط و خش صفحه موبایل شما بسیار  کم و کوچک است می توانید برای پنهان کردن آن از روغن گیاهی استفاده کنید. مقدار بسیار کم روغن گیاهی روی خط و خش های صفحه موبایل ریخته شود و به آرامی روی صفحه بمالید. دقت کنید که روغن وارد اسپیکر و دکمه های گوشی نشود.

 

از بین بردن خش با روغن گیاهی

۵.استفاده ترکیب سفیده تخم مرغ و سولفات آلومینیوم پتاسیم:

 

با ترکیب سفیده تخم مرغ و سولفات آلومینیوم پتاسیم خط و خش های صفحه و بدنه موبایل را از بین می‌برد. برای ساخت مخلوط یک سفیده تخم مرغ را با یک قاشق چای خوری سوالفات آلومنیوم پتاسیم ترکیب شود و تا ۱۵۰ درجه فارنهایت گرم کنید. پارچه میکروفیبر را با مخلوطی که درست کردید آغشته کنید.

پارچه را در یک فویل بپیچید. اکنون پارچه را در دمای ۳۰۰ درجه فارنهایت قرار دهید. پارچه را آب بکشید. این مراحل را ۳ بار انجام هید. بعد از بار سوم، پارچه را به مدت ۴۸ ساعت در هوای آزاد قرار دهید. وقتی پارچه خشک شد می توانید از آن برای خش گیری صفحه موبایل استفاده کنید.

 

استفاده ترکیب سفیده تخم مرغ و سولفات آلومینیوم پتاسیم

 

۶.استفاده از پولیش اکسید سریوم

 

زمانی که صفحه موبایل شیشه ای است باید یک راه حل قوی تر از خمیردندان، جوش شیرین و … را برای برطرف کردن خط و خش صفحه موبایل بکار برود.در این مرحله باید  ۱۰۰ گرم پودر اکسید سریوم را با آب مخلوط کنید.

 

نکته: برای اینکه پودر گوله گوله نشود به صورت دوار آب را با پودر اکسید سریوم مخلوط کنید.

 

برای اینکه مخلوطی که درست کردید وارد اسپیکر و دکمه های کناری گوشی نشود مانند تصویر زیر، با چسب کاغذی اطراف گوشی را چسب می کنیم. با استفاده از یک پارچه تمیز و نرم مخلوطی که درست کردید را به صورت دوار روی صفحه خش دار موبایل بمالید.

 

 

استفاده از پولیش اکسید سریوم

 

 

اجازه دهید ۱ تا ۲ دقیقه مواد روی صفحه موبایل باقی بماند. با استفاده از یک پارچه صفحه موبایل را تمیز کنید. با این کار خط و خش صفحه موبایل از بین می رود.

 

نکته: علاوه بر استفاده از پولیش اکسید سریوم شما می توانید از پولیش‌هایی مثل Brasso و Silvo استفاده کنید.

 

۷.استفاده از کاغذ سمباده:

 

برای از بین بردن خش روی بدنه موبایل از کاغذ سمباده نرم استفاده شود. برای خش گیری بدنه موبایل از سمباده ریز استفاده می‌شود و فشار دست نباید خیلی زیاد باشد. استفاده از کاغذ سمباده هی نامرغوب و زبر می تواند خش های بیشتری را روی بدنه موبایل شما ایجاد کند.

 

 

استفاده از کاغذ سمباده