راه‌کارهای رفع شارژ نشدن گوشی موبایل:

 

راه‌کارهای رفع شارژ نشدن گوشی موبایل

 

شارژ از ارکان اصلی  گوشی موبایل است که وجود آن برای استفاده از انواع مختلف گوشی‌ ضروری است.

 

برخی شرایط کاربران بعد از اتصال شارژر به گوشی متوجه می‌شوند که دستگاه در حال شارژ نیست. دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است منجر به وجود آمدن این مسئله باشد.

 

تغییر پریز برق:

 

زمانی که متوجه می‌شوید اتصال شارژ به گوشی انجام نمی‌شود در نخستین مرحله پریز برقی که آداپتور به آن وصل است را تغییر دهید.

 

در نخستین گام حتما پریز شارژ را بررسی و اگر امکان دارد از یک پریز دیگر برای نصب شارژ و شارژ باتری گوشی استفاده کنید.

 

آداپتور شارژر و کابل رابط بررسی شود:

 

آداپتور شارژر و کابل رابط بررسی شود

 

اگر از شارژ هایی استفاده می‌کنید که سیم رابط شارژر و آداپتور آن‌ها قابل جداسازی است، حتما در قدم دوم باید آداپتور شارژر را بررسی و از صحت عملکرد آن اطمینان حاصل کنید.

 

اگر آداپتور جایگزین شروع به شارژ گوشی کرد، مشخص می‌شود که مشکل از آداپتور شارژر است.  دلیل بروز مشکل شارژ نشدن باتری گوشی با سیم رابط شارژر دستگاه ارتباط دارد.

 

نکته: سیم شارژر نباید زدگی، خوردگی، پارگی و غیره داشته باشد، در غیر این صورت ممکن است با اختلال مواجه شود و سرعت شارژ شدن باتری گوشی به دلیل این مسائل کاهش می‌یابد.

 

خاموش کردن گوشی:

 

در برخی شرایط خاموش کردن گوشی هم می‌تواند یکی از راه حل های رفع مشکل شارژ نشدن دستگاه باشد. در این روش ابتدا گوشی خود را خاموش کنید، در مرحله بعدی ۲ دقیقه صبر کنید. شارژر را به گوشی وصل و آن را برای ۲ دقیقه رها کنید.

 

احتمالا در این دو دقیقه پروسه شارژ باتری آغاز می‌شود.حال دکمه پاور دستگاه را فشرده و گوشی را روشن کنید.

 

نکته: در بسیاری از شرایط انجام این کار می‌تواند یک ترفند جالب برای رفع مشکل شارژ نشدن باتری گوشی باشد.

 

 دانگرید سیستم عامل:

 

گاهی به روز رسانی سیستم عامل یا عدم به روز رسانی آن منجر به بروز اختلال هایی در عملکرد دستگاه نظیر ایجاد مشکل شارژ نشدن گوشی می‌شود.

 

پس اگر به تازگی سیستم عامل دستگاه خود را آپدیت کرده‌اید، در صورت امکان آن را دانگرید نمایید و اگر مدت‌هاست که سیستم عامل گوشی خود را آپدیت نکرده‌اید و ورژن های جدید متعددی برای آن ارائه شده‌اند، حتما آن را آپدیت کنید.

 

نکته: اگر همه این موارد را انجام دادید اما همچنان با شارژ گوشی مشکل دارید حتما باید باتری گوشی خود را تغییر دهد.