آیا استفاده از پاور بانک برای گوشی موبایل ضرر دارد؟

 

 

شارژ گوشی موبایل از طریق پاوربانک

 

به گزارش موبایل دکی؛ پاور بانک ضرری به گوشی نمی‌رساند. مگر اینکه  شارژر موبایل به ورودیی از پاور بانک  متصل شود که با میزان آمپر موبایل برابر باشد.

 

به طور مثال اگه یک از درگاه های پاور بانک دارای خروجی ۲ آمپر است  این  پورت مناسب  موبایل یا شارژر ۲ آمپری است.

 

اگر این موبایل را با خروجی ۲ آمپر به پاور بانک با خروجی  ۳ آمپر متصل شود گوشی با گذشت زمان  دچار خرابی باتری می‌شود.

 

اشتباهاتی که باعث سوزاندن پاور بانک می‌شود:

 

پاور بانک برای شارژ گوشی  موبایل و تبلت  آن هم در مواقع  ضروری ، مفید و لازمه است. باید به پورت های آن با تناسبش و خروجی های شارژر گوشی توجه شود  تا استفاده بهینه از آن شود.

 

با توجه به تنوع تولید و مدل  در بازار وسایل آیتی و الکترونیک ، گاهی تشخیص  اصل از نااصل مشکل می‌شود، حتی ممکن است کسانی که  پاور بانک های تقلبی و نامرغوب  وارد بازار می کنند از پاور بانک‌‎هایی  که باتری دسته دوم و بی کیفیت دارند.

 

خیلی از استاندارهای  لازم بر ای پاور بانک رو ندارند  برای فروش استفاده می کنند بدون اینکه به عواقب این کار برای  خریداران توجه کنند  و در نتیجه  باتری خراب ، با چندبار استفاده شدیدا داغ می‌کند و منفجر می‌شود. هم ضرر مالی  و هم ضرر جانی  به جا می‌گذارد.

 

راه‌های خرید پاوربانک سالم:

 

در بازار ، جنس تقلبی  امکان دارد در کمین ما باشد. ولی  راه حل این مشکل آسان نیست . پاور بانک از لوازم همراه و کارآمد موبایل و تبلت است.

 

هنگام خرید پاور بانک باید قبلش جست و جوهای لازم انجام گرفته شود. به دو نکته ی مهم باید توجه جدی شود.

 

یکی تناسب خروجی شارژر موبایل و تبلت با پورت های پاور بانک و نکته ی دیگه  مطمئن بودن از اصل بودن پاور بانک و قیمت مناسب پاور بانک برای خرید پاور بانک است.

 

آموزش تعمیر گوشی‌های هوشمند