به گزارش موبایل دکی؛ آنتن دهی خوب یکی از مهم ترین اصل در گوشی‌های همراه است.

امروزه تولیدکنندگان موبایل همه تلاش خود را به کار می‌برند تا تلفن‌های همراه خود را با بهترین میزان آنتن دهی به بازار عرضه کنند اما گاهی اتفاقاتی ایجاد می‌شود که گوشی‌های همراه شما با مشکل آنتن دهی مواجه می‌شود که در این مطلب شما را با این مشکلات آشنا و نحوه‌ی رفع آن را  آموزش می‌دهیم.

 

 

 

 

امکان دارد؛  یکی از علت های  پریدن آنتن گوشی و عدم آنتن دهی موبایل فشار آوردن و ضربه خوردن شدید آن است که می‌تواند آسیب‌های جدی به سخت افزار گوشی شما وارد کند.

 تاثیرات جغرافیایی بر آنتن دهی گوشی:

 مشکل قطع و وصل شدن آنتن اپراتورهای مختلف همیشه از سوی گوشی شما نیست و قرار گرفتن در نقاطی که دارای آنتن دهی ضعیف از سوی اپراتور مورد نظر هستند باعث می‌شود تا سیگنال دریافت آنتن قطع یا بسیار ضعیف شود. راه حل مرسوم در میان مردم جا به جایی مکانی است؛

بهتر است گوشی خود را به نحوی دست بگیرید که دریافت سیگنال به درستی انجام بگیرد زیرا قرار گرفتن دستتان بر روی آنتن قدرت آنتن دهی را کاهش می دهد.

 

 

 

مشکلات سخت افزاری(آتن‌دهی):

 گاهی اوقات پیش می‌آید بدون آنکه ضربه‌ای به گوشی وارد شود آتن تلفن همراه شما بپرد. در این مرحله ابتدا چپپ سیم کارت گوشی خود را بررسی کنید زیرا ممکن است به علت های گوناگون مثل فرسوده شدن،کارایی خود را از دست داده  و مانند گذشته سیم کارت به درستی در آن قرار نگیرد.

نکته: در برخی اوقات با قرار دادن  جسم خارجی مثل کاغذ یا دستمال کاغذی در پشت سیم کارت از تکان خوردن و قرار گیری نادرست جلوگیری می‌شود.

 فرسوده شدن سیم کارت:

این امکان وجود دارد که یکی از دلایل قطع شدن آنتن، سیم کارت شما باشد.  سیم کارت به دلیل خط و خش ، وارد شدن ضربه و خارج شدن از فرم طبیعی به خوبی کار نمی‌کند. برای مطئمن شدن از سلامت گوشی باید آن را بر روی یک گوشی اندروید یا آیفون دیگر تست کنید و یا جای سیم کارت ها را در گوشی خود عوض کنید.

 

 

 

گوشی خود را شارژ کنید!

 تمام تلفن ها برای حفظ مانده‌ی باتری از قدرت دریافت و ارسال سیگنال خود کم می کنند. اگر تلفن شما شارژ کمی دارد یا در حالت Power Saving است آن را به شارژ برق وصل کنید تا تفاوت آنتن دهی آن را مشاهده نمایید.

 

 

به فضای باز بروید:

 اصولا در جای بسته آنتن دهی گوشی با مشکل مواجه می‌شود که در این شرایط اگر در آپارتمان خود قرار دارید یکی از پنجره‌ها را باز  و گوشی خود را به بیرون هدایت کنید. این روش در میزان آنتن دهی شما تاثیرگذار است. جالب است که این امر زمانی که در خودرو خود قرار دارید هم کاربرد دارد، درصورت کاهش آنتن می‌توانید کمی پنجره خودرو  را پایین بیاورید و مشکل آنتن دهی گوشی خود را برطرف کنید.

مطالب مرتبط: رشد لحظه به لحظه بازار تعمیرات گوشی و تبلت