به گزارش موبایل دکی؛ خیلی از مواقع پیش می‌آید که محدوده زمانی نامشخص باتری گوشی موبایل شما با مشکل مواجه  شود و یا به اصطلاح باتری گوشی ورم می کند که بعد از مدتی هم از لحاظ زیبایی وهم از لحاظ فنی گوشی شما با مشکل مواجه می شود.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که علت ناگهانی ورم باتری موبایل چیست؟! چه کارهایی انجام دهیم تا از ورم باتری موبایل جلوگیری کنیم؟ در این مقاله شما را با راه‌های مختلف برای جلوگیری از ورم باتری موبایل آشنا می‌کنیم.

در ابتدا شما به عنوان خریدار گوشی موبایل باید بدانید که گوشی که خریداری می کنید اجزا آن از چه کیفتی برخودار است. بهترین نوع باتری گوشی موبایل؛ باتری های لیتیوم است که بهترین نوع باتری های موبایل است. دلیل اصلی ورم یا بادکردن گوشی موبایل استفاده نادرست از شارژرهای غیر اورجینال و غیر استاندارد است یا بیش از اندازه شما گوشی موبایل خود را شارژ می کنید. البته موارد گوناگونی برای ورم کردن باتری موبایل وجود دارد که نقص درتولید؛ یکی از شایع ترین موارد از خرابی باتری های گوشی موبایل است.

 باتری گوشی به دلیل قرار گرفتن موبایل شما در جای مرطوب همانند حمام و استخر بعد از مدت زمان کوتاهی ورم می کند. شارژرهای تقلبی، شارژر فندکی یا غیر اصلی و نوسانات برقی هم می توانند در خرابی باتری گوشی  موبایل شما تاثیرگذار باشند.

احتمالا خبر انفجار باتری گوشی را شنیده اید. قطعا برای شما هم این سوال پیش می آید که علت انفجار این اتفاق چیست؟ برخی از شرکت های سازنده موبایل برای رسیدن به سود بیشتر فیوزی که اتصال مدار را در هنگام شارژر کامل قطع م دکند را در آن قرار نمی دهند که نبودن این فیوز می تواند بسیار خطرناک باشد، بخصوص اگر شما عادت دارید که موبایل خود را در هنگام خواب از شب تا صبح در مجاورت خود قرار دهید.

 

 

 

 

 

 

چگونه از انفجار باتری گوشی جلوگیری کنیم؟

در ابتدا باید گفت که انفجار و آتش گرفتن گوشی بسیار نادر است و در حدی نیست که نگرانی برای شما ایجاد کند اما اگر این نکات را رعایت کنید مانع انفجار گوشی شما خواهد شد.

*باید توجه کنید از باتری های اورجینال کارخانه استفاده کنید و در هنگام تعویض نیز از برندهای معتبر اورجینال استفاده شود. باتری های ناشناخته که کمی ارزانتر هستند از خرید آن جلوگیری کنید.

* اگر کار شما به صورتی است که مجبور هستید از گوشی در حال شارژ استفاده کنید. حتما در مکانی باشید که از دمای مناسبی برخوردار باشد.

* اگر باتری گوشی شما باد کرده باید به سرعت تعویض باتری انجام شود.

 

نکته: توصیه می شود گوشی خود را از شب تا صبح به شارژر نزنید و زمانی که از خواب بیدار شدید گوشی خود را شارژ کنید.

اگر به مواردی که در این مقاله اشاره شد توجه کنید مطمئن باشید اتفاقی برای گوشی‌های همراه شما ایجاد نمی شود. اگر باز هم سوال بیشتری برای شما پیش آمد می توانید با موبایل دکی تماس بگیرید و از مشاوره رایگان آموزشگاه تعمیرات موبایل دکی بهره‌مند شوید. همچنین اگر شما علاقه به آموزش تعمیرات موبایل دارید می توانید با ثبت نام در کلاس های موبایل دکی به یک تعمیرکار حرفه‌ای تبدیل شوید.

ثبت نام در آموزشگاه تعمیرات موبایل دکی بسیار آسان است و شما با کلیک بر روی لینک موردنظر می توانید وارد سامانه ثبت نام شوید و با درج نام و نام خانوادگی و همچنین شماره تماس ثبت نام کنید. کارشناسان مجرب آموزشگاه موبایل دکی بلافاصله با شما تماس می گیرند و مشاوره نهایی و ساعت کلاس ها را مطابق با خواسته شما برنامه ریزی می کنند. پس فرصت طلایی را از دست ندهید و با کلیک بر روی لینک فوق ثبت نام خود را انجام دهید.